♥ láska ♥ smrt ♥ intriky ♥ O.4

21. února 2009 v 10:02 |  Death Love Intrigue
Rosita si oblékla šaty a naposledy se podívala na jezírko ,kde zpytovala svědomí. Že ji Jan bude nenávidět vyhnala z hlavy a vydala se k místu ,kde ho naposledy viděla. Už z dálky slyšela hlasy ,které se od koryta nesly. Křiky a pláč žen ji přiměly ,schovat se za starý dub ,kde ji nikdo nemohl vidět. Koukala se co se děje.
Kolem koryta pobíhal doktor v bílém plášti a chmuřil se. O kousek dál postával Jan. Stál jako soulný sloup. Nevnímal doktora ,který na něj mluvil ,ale poté ,co ho docela značně propleskl se probudil.

"Sakra Jane probuď
se. Vím ,že tě to musela velice ranit ,ale musíš se zchopit." mluvil mu doktor do duše.


"Kdybys věděl ,o co jsem teď přišel..."klesl mu hlas v odmlce. "Prostě nemůžu myslet na nic jiného než na ni...."


Rosita poslouchala nedaleko. Doktor Jana poplácal po rameni a protože už byli dlouho přáteli zažertoval :"no tak ,stejně si v jednom kuse říkal ,jak je nesnesitelná." Rosita se zakousla do hřbetu ruky aby se nerozesmála a neprozradila se.


"Ale já se netrápím tou ,která tu leží....to víš sám moc dobře."zarazil jeho černý humor Jan. Rosita vyjekla. Celou dobu mluvil oni!! Že by ji doopravdy miloval? Ne ,to si jen namlouvá.


"Jo. To vím ,ale prostě na tu děvečku z kuchyně musíš zapomenout. Není ti souzena ,kdyby jo...neutekla by tahle zbaběle."


"Nikdo neutíká.."zašeptala Rosita polohlasně ,ale oba ji slyšeli.


Když si ji všimli a chtěli za ní běžet ,Rosita po nich mrštila botami ,které ji Jan propůjčil a tím je zdržela v běhu za ní. Trefila oba dva. Zavrávorali a pak se svezli k zemi. Rosita se zastavila a otočila se. "Kruci."zaklela a vrátila se zpátky.


"Jane ,je vám něco?" nehýbal se. :"tak Jane.." jemně ho fackovala po neoholeném strništi na bradě a dokonce ji ukápla slza.


V tu ránu ji Jan pevně popadl a žhavě ji políbil. Rosita se s ním dlouze líbala ,ale pak ho od sebe vší silou odrazila a se smíchem zmizela v lese.


"Jako lesní víla."smál se doktor ,který je pozoroval.


"Nech těch hloupých vtipů! To si ji Brende nemohl chytit?" zaůpjel Jan a vyskočil na nohy.


"Kam jdeš?"


"No ,za ní." odpověděl Jan a chtěl se rozeběhnout.


"Ta už je hochu daleko." usmál se Brend ,sundal si rukavice a zase zavtipkoval :"ale máš tu lepší ,Anna už ti neuteče."


"To mi děláš schválně?" obvinil ho Jan...


"Co ti dělám schválně?" zasmál se Brend. Nečekal na jeho odpověď a zmizel u stojícího davu ,který se koukal ,jak dva sluhové odnášejí kamarádovu mrtvou ženu. Ohlédl se na Jana ,který stál u břehu a koukal na ubíhající řeku ,bylo mu ho líto!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama