♥ láska ♥ smrt ♥ intriky ♥ 1.9

9. března 2009 v 17:55 |  Death Love Intrigue
Matěj s Janem stáli na prahu Convits castle a hleděli na Rositu ,kterou odvážela nemocniční služba do blízké nemocnice v Orlinsu. V malém městečku zbudovaném vojáky pro nebezpečné a poblázněné lidi. Jan nemohl přijít na to ,kdo jim mohl říct takovou pitomost ,že se jeho žena ,tedy budoucí žena zbláznila? Nemohl zabránit ,aby ji neodvedli a potom co ji našli v ložnici ležet na studené podlaze ,nepochybovali o tom ,že je skutečně blázen. Rosita však vše popírala a snažila se vymanit ze spárů těch psychologů nebo jak jim měla vlastně říkat!

"Litujeme pane ,ale tato dáma byla v Rakousku její matkou určena bláznivou ,nejste její nic ,takže lituji ,ale nic s tím nenaděláte."řekl mu starý vysloužilí snad voják či generál v bílém lékařském plášti.

"Cože!!"vyjel na něj Jan :"Kdo vám takovou pitomost nalhal?! Ona je při smyslech….víte vy vůbec jaký to bude poprask ,že lady Amelie Rosita Kelly z Kellning Hall je zavřená v blázinci?! Jaké klepy se budou vyprávět? Sakra nechte ji být.."byl by se i popral ,ale Matěj ho zastavil.

Celá skupinka lékařů a jejich pomocníků se vzdálila a odvezla sebou Rositu. Jan se rychle vyšvihl na hřbet svého koně Erwina a vybídl ho aby se vydal za nimi. Matěj ho následoval na své klisničce Qiniji a společně dohonili ujíždějící kočár. Skutečně měli namířeno do Orlinsu ,ale z jiných důvodů než to ,že je Rosita duševně chorá!! Kočár se dal na městkou cestu a pak ,už během hodinky se před uhnaným Janem s Matějem rozprostřel velký zámek.

"To je…to je Kellning Hall."užasl Jan nad tou nádherou. Vedla k němu dlouhá alej topolů…na konci cesty tekl pramen řeky a přes řeku vedl kamenný most k padacím vratům ,které se jistě na noc zavírali. Sníh kolem byl už celkově pryč ,ale mrazy se stále drželi. "Tady Rosita vyrůstala…"vydechla a znovu se nedechl svěžího mrazivého vzduchu.

"Nádhera."pochválil i Matěj a sledoval kočár ,který vjel do dvora. Kousek od Kellning Hall stál i statek ,který jak Jan předpokládal byl obydlen sloužícími a proto se nejdříve rozjel tam.¨

"Co si přejete mladý muži?"zastavila ho mladá rusovláska v úhledných šatech pro komornou. :"Dvůr je támhle."ukázala k velkému zámku :"a řeknu vám ,že si mi ty vaše pikle se slečnou Margaretou moc nelíbí."zamrkala a pak se otočila k odchodu , nechtěla cokoliv slyšet ,co by ji mohlo už tak zkaženou náladu ještě víc pochmuřit.

"Prosím…já nejsem žádný spojenec slečny Margarety ,jak vy si myslíte a hlavně ,kdo ta Margareta vlastně je? Já jsem tu kvůli své snoubence Rositě..tedy Amelii Rositě Kelly z Kellning Hall."vysvětlil ji rychle a seskočil z koně. Ta rusovláska mohla být stejně stará tak jako Matěj a že by Matěj zapřel otcovu krev ,tak to ne..hned se po ní začal dívat.

"Amelii?"překvapená dívka strnula.

"Ano."odpověděl Jan a pak znovu položil otázku :"Prosím jaké pikle jste měla na mysli?"

"Pojďte za mnou."vybídla je.

Rosita seděla ve svém starém pokoji ,kde ji matka často zamykala ,a jak se neslo po dvoře a večírcích ,dokonce ji i mlátila. Dřív takovéhle skandály zaplavovaly Kellning Hall při různých oslavách ,ať zahradních nebo jen formálních každoročních večírcích ,které Margareta pořádala jen tak pro pobavení..nikdo ji to neměl za zlé ,ale vždy se něco dostalo na povrch z její povahy! Třeba naposledy se vyprávělo o jejím úprchu s pouťařem ,který ji podle nějakých klepen oklamal a zplodil s ní dítě ,což nebyla prý pravda ,ale také se všude neslo ,že Lady Margareta da Kelly z Kellning Hall potratila a vrátila se ,protože bažila po bohatství ,ale když zjistila ,že její manžel ,kterého opustila zemřel a vše odkázal Rositě ,rozhodla se ji zabít a s ní i její potomky ,kteří by snad mohli dědit. Ale byl tu ještě jeden problém ,neměla na to odvahu a proto ji jen držela pod zámkem…to vše se šuškalo mezi služebnými ,kteří to roznášeli dál a doneslo se to i k vzdáleným sídlům a panstvím v okolí Kellning Hall. Rosita věděla ,že nemá cenu se nějak prosazovat ,služebnictvo s Margarety mělo strach a utéct se z pokoje nijak nedalo.

"Vždyť ji musíte zabít ,jinak nic ze všeho co ji tu patří nespatříte ve svých rukách!"lamentoval Nicholas a chodil sem a tam kolem velkého okna v salonku.

"Nemluvte nesmysli ,kdybyste ji zabil už tenkrát….kdy jste ji poprvé spatřil ,mohl být pokoj!"odsekla Margareta :"A co vy Erbene? A ty Ondřeji? Co si o tom myslíte?"otočila se na dva pány ,co seděli v křeslech a popíjeli dobrý čaj ,který jim byl přinesen.

"Já si myslím ,že ten její miláček si pro ni v cukuletu
přijede…a nemyslete si ,že se ho jen tak zbavíme!"Ondřej usrkl čaje a pokračoval :"a hlavně ,co bude s těmi dětmi? Už druhý den řvou hlady."

"Dejte je k matce ,ať se s nimi naposledy rozloučí…než si ji vezme ďábel k sobě."poradila mu Margareta. Ondřej přikývl ,dopil čaj a odnesl Julii a Kryštofa.

"Ten ňouma je do vás zamilovaný."podotkl Erben ,když se za Ondřejem zavřeli dveře.

"Ale to je dobře ne? Tahle to bude snazší…on o ní ví vše. Jak se mi včera svěřil."usmála se vítězně Margareta.

"Dobře ,ale jak poskvrníme její jméno?"vpojil se do hovoru Nicholas ,který se vytrhl ze zamyšlení.

"Co navrhujete?"zeptala se Margareta :"určitě jste už něco vymyslel."

"O ,anio ,jistěže. Znásilním ji a pak prohlásím za děvku ,která se každému nabízí." Zašklebil se Nicholas.

"Tak to ne. To budu já."ozval se Erben :"neříkal si náhodou ,že prahneš jen po pomstě a né po ní? Za to já ji chci celou a ty děti ,prohlásíme je za nezvěstné a já si je vezmu sebou…potom co ji zabijem budu mít na ní alespoň nějakou vzpomínku."odsekl a postavil se čelem k Nicholasovi.

"Dobře ,dobře pánové ,ale tím se mění celý náš plán! Ty Nicholasi máš za úkol zabít Jana a ty Erbene běž a zabij Rositu ,ale nejdříve ji znásilni,a neodbij to! Doufám ,že je ti jasný ,že se s ní budeš muset prát??"rozdávala příkazy.¨

Erben přikývl a zmizel z místnosti. Zůstala tam už jen Margareta a Nicholas ,který se po ní mlsně koukl. Margareta přikývla a dala rozkaz ,aby ji celou zahalil polibky. To se Nicholasovi velice líbilo a proto strávil s Margaretou vášnivý vztah. Margareta pomohla Nicholasovi s vykasáním sukně aby se mohl lehce dostat k jejím údům. Nicholas ji položil na postel a několikrát se s ní pomiloval.

"bylo to úžasné."Margareta nadšená se přitulila k Nicholasovi ,vášnivě ho políbila a pak ho vyhodila ze svých komnat a poslala ho za Janem ,o kterém neměla sebemenší tušení ,kde by mohl být! Však Jan byl velice blízko a celé to divadélko pozoroval s komornou Bětkou z tajné místnosti ,kterou vše slyšel i viděl! O tomhle neměla Margareta ani šajna a proto měl Jan ESO v rukávě!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama