♥ láska ♥ smrt ♥ intriky ♥ 2.0

11. března 2009 v 18:40 |  Death Love Intrigue
Rosita chodila po pokoji v kalhotách ,protože šaty se ji na útěk zdáli jako nevhodné oblečení. Samozřejmě měla zkušenosti s útěkem..dalo by se říci ,že utíkala denně před světem ,ve kterém žila a musela žít. Smrt ji byla v patách a teď ještě ty matčiny intriky!


Kdosi zaťukal a pak se ozval pláč dětí. Rosita vystřelila ke dveřím jako kulka a vytrhla Ondřeji děti z náručí ,hned jak nakoukla do pokoje jeho prošedivělá hlava!

"Nejradši bych vám dupla do úsměvu Ondřeji! Jak můžete? Jak ,po tom všem?"vyčítala mu a myslela ,že se něco stane ,ale bohužel. Ondřej za sebou z tíživým svědomím zabouchl dubové dveře ,zdobené zlatem a řezbou.

"Ty hlupáku!"neslo se od de dveří ,když se Ondřej dostal na první schod. Zastavil se a chtěl ji otevřít ,ale měl strach. A také ,Margareta mu včera řekla ,že ho miluje a ten důvěřivý hlupák ji věří….říkalo mu svědomí ,ale nemohl si pomoct..nechal ji tam.

Jan se nemohl vzpamatovat z toho ,co právě viděl! Nicholas a ta stará rašple ,sice Rositina matka ,ale byla to potvora ne-li svině! Bětka ho okamžitě zavedla zpátky na Kellning gronge ,kde nechali Matěje a koně.

"Matěji ,je to zlé! Nikdy bych…nikdy bych neřekl ,že tvůj otec by byl schopen něčeho tak ohavného!"Janovi se to říkalo těžko. Matěj na něj zůstal zírat :"Co se stalo?"

"Tvůj otec se podílí na vraždě mé ještě žijící snoubenky…"vzlykl si ,ale slzu ihned zamáčkl zpátky :"Rositu chtěl znásilnit a zabít…semnou také zamýšlejí vraždu…"teď už se doslova rozplakal…jen jedna slza a pomohla mu! Dostal se do rovnováhy a rozhodl se pro plán ,který se mu už tak dlouho honil hlavou…od oné chvíle ,co je slyšel!

Na Kellning Hall panoval klid. Nikde ani noha ,jen v Rositině pokoji žvatlali děti. Malé děti! Erben da Landerllg z Michagenu se blížil k Rositinýmu pokoji. Zlehka zaťukal a chtěl vejít. Bohužel to nebylo tak jednoduché ,klíček se v zámku zasekl a nemohl se dostat dovnitř!


Rosita schovala své děti ,jako tenkrát na Convits castle do skříně a postavila se s těžkou vázou od da Vinciho za dveře a čekala! Lord Erben zápasil se zámkem. Na svá léta ,která přesahovala šedesátku ,byl velice čilý a energetický. Konečně se mu podařil vytáhnout zámek a znovu nasadit. Jednou otočil a vešel dovnitř!


"Kde je ta malá potvůrka?"rozhlížel se po komnatách mladé ,zasnoubené dámy. Nečekal to ,ale z po za dveří ,které Rositu dosud tak dokonale kryli ,se ozval nádech a pak Lord Erben da Landegllg z Michagenu utržil bolestnou ránu vázou ,která se rozbila na kousky.


"To máte za to ….vy jeden…Tatare!"špičkou vysokých bot do něj kopla ,ale nehýbal se! Sehnula se a její kadeře zahalili jeho tvář. Snažila se nahmatat puls ,ale bohužel jeho tělo vypovědělo funkčnost! Rosita se postavila a vyběhla na chodbu ,sehnat nějakou sloužící. Našla jen chůvu Rebeku ,které právě skládala ložní prádlo!


"Rebeko…"


"Drahoušku ,kde se tu bereš?"stará chůva ,která vychovávala ji i jejího otce ,byla jako rodinný příslušník.

"Rebeko ,na vysvětlování nemáme dost času. Prosím tě…pojď."Rosita ji popadla za ruku a táhla přes celé Killninghelsé pravé křídlo až do svého pokoje.

"Ježíšku."chůva spráskla ruce a podívala se na Erbena ,který ležel mrtev na zemi v panniných komnatách.

"Rebeko…"Rosita otevřela skříň a rychle popadla svoje dvě děti.

Chůvě se rozzářili oči. Konečně se dočkala! O Rositiných dětech se doslechla od sloužících ,kteří byli na plese v Ziyerll Palace ve Vídni. Obsluhovali tam ,ale nebylo to vše ,co se dozvěděli. :Rosita zavraždila lady Annu Marii Vilémovou …nebo že pracovala jako služebná… byli to skandály ,kterýma se bavil celý vévodský a Ziyerlloivský dvůr. Přeci se nesluší ,aby svobodná dáma ,ke všemu lady dělala takové věci. To poskvrnilo její dobrou pověst a žádný bohatý vévoda ,lord ,markýz nebo ubohý vikomt o ni neměli zájem. Ale Jan byl jiný ,miloval ji takovou ,jaká je! Persona non grata jak ji nazývali ,bylo hrozné…jediná dědička a nesla se s ní taková pověst ,ale lidé co ji skutečně znali ,ji měli rádi…ale u ostatních byla nežádoucí! Už jen z toho důvodu ,že zabila sestru krále Ludvíka XIX.
"Dobře ,já je pohlídám ,nemám tu nikomu otevírat…a hlavně ne Margaretě."přikyvovala Rebeka a pak se zamkla ve svých komnatách ,které měla právě na Killningelském sídle Killyelů ,kteří ji zaměstnávali už padesát let. Skutečně tu byla jako doma!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama