love times 0.9

24. dubna 2009 v 21:10 |  Times in love
9.Kapitola
Anette vyskočila z postele už za raních hodin ,kdy budou ulice Londýnů prázdné a tiché.. Přehodila si přes ramena omšelí fialový šál a vyrazila ke stoce ,kde včera zanechala svoje šaty a zbytek bankovek.
Vyšla z domu a do obličeje ji vítr zavál vlhký vzduch moře. Nadechla se ,aby nemusela vnímat další závan větru v podobě pachu nemoce…
Anette přešla ulici a dorazila ke stoce ,ozývalo se z ní hlasité chrápání.
Hned ji došlo ,že je zřejmě obydlená. Vklouzla dovnitř a rozhlédla se. V šeru nebylo skoro nic vidět ,ale moc dobře si pamatovala kam včera schovala svoje bohatství.
Muž ,středně velké postavy se povaloval na slamníku a pod hlavou měl ještě kožený vak. Chrápal tak hlasitě ,že si byla jista ,že to chrápání patří jemu ,ale byla tu ještě jedna postava ,co se choulela k němu. Objímala ho koleny kolem úzkého pasu…
Božínku ,Nick….skoro ji z pusy vylétl i slastný pohled ,při pohledu na tu šťastnou dvojici ,ale pak si také uvědomila ,že ta žena…není Lenka!
Zavrtěla hlavou ,co to má být?
"Nicku? No tak Nicku!!"budila ho nejdříve jemně ,ale pak s ním začala třást.
"Co?...co je?"prohodil ospale.
"Nicku ,co tu děláš?"
"Kdo je nic? Jo bratr ,já jsem Arnold…"pak se chytil za hlavu a začal skučet. Zřejmě měl kocovinu a bolela ho hlava!
"Arnolde…."pak se podívala za něho "Kdo je ta dívka?"
Arnold se obrátil k dívce ,která ho minulý večer tak láskyplně obšťastnila. Možná by se mu i líbila ,kdyby to nebyla….prostitutka!
"Není to snad dost jasné?"
Anette pokývla a pak dívce shrnula vlasy z čela…ale vždyť to je….Viktorie.!!
"Kde jsi k ní přišel?"
"Nabízela se u západního mola ,kde jsem pil s kapitánem Drowrem…a proč vás to vlastně zajímá?"
Anette se postavila a pak probudila Viktorii.
"Anette?"Viktorie obejmula přítelkyni a pak se provinile podívala na svého milence "Nikdy jsem nechtěla ,aby si mě viděla tahle ,to ne!"
"Viktorie ,to je v pořádku!"
"Jak ses sem vlastně dostal Arnolde?"
"Thomas byl zničený kvůli dceři lady Rebeky ,která se z nenadání vrátila ,nejspíš nás taky připraví o Hortton Hall ,vždyť ji taky patří ,s Thomasem jsem šel zapít smutek a pak….kdo vlastně jsi? Bože já se tu s tebou vybavuji…postavil se na nohy a skryl svoje mužství ,pak se podíval znovu na dívku ,s kterou strávil noc a doslova onemněl!!
"Vy jste krásná slečno!"
Viktorie se zatetelila ,Anette měla divný pocit ,napětí mezi nimi zhoustlo a ona měla pocit ,že musí zmizet. Vytáhla se na špičky a vytáhla krabici z úkrytu ,vtiskla Viktorii nějaké bankovky a popřála ji mnoho štěstí. Pak vyklouzla ven a zmizela v oparu mlhy ,která se nesla od moře.
Moli stála ve dveřích a poklepávala nohou.
"Konečně ,kde jsi byla ,už jsem si myslela ,že jsi to vzdala."
"Ani náhodou a co se tu děje?"Anette si všimla Moliny nervozity.
Moli ji zavedla do Alexova pokoje kde spal oholený ,krásný muž.
"Vidíš to co já?"
Anette přikývla "Co je na tom podivného?"
"Tohle není náš Alex přeci ,kam se poděl ,dneska nás měl odvést vypůjčeným kočárem!"
Alex se náhle otočil a na dvojici žen se usmál.
"Je to on!"vyšel Moli slastný vzdech a pak se celá začervenala…Skrývala tajemství své náklonnosti k Alexovi ,ale nechtěla to dát znát a proto zakroutila hlavou a vyšla z pokoje!
"Kam de? Anette myslíš ,že se jí to nelíbí?"zesmutněl Alex a posadil se.
"Ba naopak."mrkla na něj Anette.
Alexovi se na rtech objevil úsměv ,který neskrýval vůbec nic. Byl šťastný ,konečně našel svůj smysl života!
"Omluv nás ,mi se teď jdeme s Moli upravit a ty se taky oblékni!"
Anette našla Moli jak se sklání nad Markusem ,který si na čistě bílou košili vylil kaši.
"Markusi ,sakra po kom ty dítě jsi?"postěžovala si Moli a omyla ho.
Anette položila krabici na stůl a vytáhla z ni krásné šaty.
Moli se odtrhla od Markuse ,který ji následoval k tetě Anette.
"To…to je nádhera!!"Moli se rozšířili zorničky očí ,když spatřila levandulové šaty ,které byli vyšívané perlami a stříbrem.
"Viď ,chudáka Thomase to muselo přijít na veliké peníze…"Anette si přitiskla ruku na ústa ,právě teď se prozradila..!
"Počkej ,doufám ,že to není milenec nebo tak podobně!"
"Ale co tě napadá…"Anette se posadila za stůl a zamyšleně se usmála.
"Anette ,dítě ty ses zamilovala!"
Nereagovala ,ale když s ní Moli mírně zatřásla ,přikývla na souhlas.
"Ale to je báječné!! Honem pojď ,musíme s tebou něco udělat.."
Moli ji pomohla do šatů ,které ji padli jako ulité ,velice ji slušeli ,na opálené pleti se doslova třpytili a křičeli na svět koukněte se na mě a moji paní!!!
Vlasy ji pročísla hřebenem a svázala bílou stuhou ,kterou měla Anette schovanou mezi doplňky k šatům. Vypadala kouzelně ,jak podotkl i samotný Alex ,který vykoukl zpoza futer dveří ,celý galantně oblečen.
"A co si vezmu já?"uvažovala nahlas Moli.
Anette vytáhla červánkové šaty a podala je Moli.
"Nejsou nejkrásnější ,ale jsou…"
"Bože ,ty měla lady Rebeka na svatbě!!"vykřikla Moli a dala se do svlékání ,pak si všimla Alexe ,který na ni mlsně hledí a hodila po něm se smíchem kartáč..
"Odejdi!"zavýskala.
Alex schoval hlavu ,ale stále se mírně nakláněl ,aby dovnitř dobře viděl. Srdce mu poskočilo radostí ,když uviděl Moli v těch nádherných šatech.
"Merkuse vezmu sebou."ozvala se Moli ,když byli připraveny odejít.
Anette se zarazila ,doslova na Markuse zapomněla ,nemohla ho vzít sebou ,co když…..ale co ,pozval ji pozval a neříkal zda má někoho přivést nebo že by ji to například zakázal.
Anette vyběhla do slunečního odpoledne ,lidé na ulici byli schovaní a proto je nemohl nikdo vidět. Kolem nich procházeli hloučky dětí ,kteří je znali a divili se ,když uviděli Anette ,šmudlu z ulice v tak úchvatných šatech.
Anette kráčela z jedné strany uchycená paže Alexe a hned z druhé strany se ho držela Moli ,která ještě vedla za ruku Markuse ,který měl na sobě sváteční ,jedinou zářivě bílou košili ,kterou mu koupil dědeček.
Užívali si chvíle slávy ,kdy po nich kolemjdoucí koukali ,vlastně nějak nedomysleli fakt ,že se po ubohých londýnských ulicích se pohybují v honosných šatech a taky…ve večerných šatech!
Anette si povšimla stoky ,kde ráno nachytala Arnolda s Viktorii. Velice ji zajímalo ,zda-li jsou spolu ,či ne! Ale když viděla Arnoldovi zamilované oči ,hned věděla kolikátá bije!
A Viktorii to také opravdu přála ,vždyť s celého dosavadního života neměla skutku nic!
Když se narodila vyrůstala s bratry ve stoce nedaleko Buckinghamského paláce. Rodiče ji měli velice rádi ,žila s nimi celých čtrnáct let ,kdy nemusela ležet na zádech a strachovat se ,kdy to dostane…ale mohla jako jejích osm bratrů krást ,či si vydělat jako muž těžkou prácí. Také Anette vyprávěla jak princ Williams VI. Anglický vypadal nahý ,pozorovala ho ještě s přítelkyní Monicou z vysokého stromu ze zahrady paláce ,kam se dostávali přes vysokou zeď. Pak co se jednou probudila ,sama! Nikdo nebyl v jejím domově ,nechali ji tam ,zapomněli a od té doby se ji vedlo velice špatně! Ale dopracovala se do vážené prostitutky a měla dobré výdaje ,i když ji její práce velice trápila!
"Alexi ,kde je ta půjčovna?"zeptala se starostlivě Moli.
"Dámi ,omluvte mě a počkejte chviličku tu."Alex se jako praví džentlmen uklonil a zmizel v další ulici. Moli chytla Markuse za límec aby ji nikam neutíkal a pak ho nadzvedla ,protože zde bylo moc bláta.
"Co kdybychom nechali Markuse na hlídáni dědovi? Zajeli by jsme tam kočárem a já…"zhluboka se nadechla a dodala "Já bych se mu předvedla ve své ztracené kráse."
"Výborný nápad a ještě je tu něco ,víš kdo chodí s jedním dvojčat Horttonů?"
"Počkej ,myslíš ty zrzky?"
"Přesně ty. Arnold ,ten mladší má poměr s naší Viktorii."
"Opravdu? To je velmi dobré…Konečně se k ní vrátilo štěstí.."
"Taky jsem říkala a hlavně byla jsem velmi ráda ,když jsem je dnes spolu nachytala!"
"Holčičko a nepleteš se? Třeba to byl jenom zákazníkem.."
"To ano ,na začátku ,ale Arnold se do ní zamiloval a mám takový dojem ,že to nebude jednostranné ,ale že to bude vzájemné."mrkla na ni spiklenecky Anette.
Obě se společně zasmáli ,jaká to bude novina…pak se zase začali zajímat o Markuse ,který objevil novou kaluž a jakoby se nechumelilo skočil do ní.
"Markusi…"zaúpjela Moli a přiskočila k němu.. Vytáhla ho a naštěstí měl špinavé jen chodidla ,takže je kapesníčkem pořádně vytřela dočista a slunce je během chvilky řádně usušilo.
Konečně se z dáli vynořil otevřený bílí kočár. Kočí měl dva ,protože Alex zřejmě neuměl povoz řídit. Zastavil před dámami a Alex rychle seskočil a pomohl jim do kočáru. Pak se posadil mezi ně a společně se vydali vstříc dobrodružství.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama