Den snem

20. června 2009 v 9:14 |  Thoughts my heart
Kráčela uličkou a srdce ji bilo jako zvon, nemohla se štěstím nedechnout. Cítila v očích slzy, tváře ji hořeli a nedočkavostí a očekáváním se ji potili ruce.
Když ji viděl přicházet celou ne svou, zaradostnil se. Chtělo se mu tancovat radostí, že po tolika neshodách ji nakonec získal. Chtěl ji dlouho, ale nedokázal si to přiznat, vždy ho ohromily její zamilované pohledy a to, že kromě odmítání se nemůže proti ní nijak chránit.
Chtěl ji mít u sebe, aby mu už neutekla za nějakým jiným.
Věděla, že ji opravdu miluje, dřív si nedokázala jeho odmítání odůvodnit a proto hledala útěchu u jiných.. On a myšlenky na něho ji vytáhly ze smutnění.. Nedbala řečí, které roznášeli její sokyně, bylo ji všeho moc líto.. Všeho, co kdy udělala a nejvíce toho, že když ho měla, vyměnila ho za jiného. Došlo ji, že nakonec přeci jen zasloužila svého štěstí, a dostala ho zpátky.. Pomalu se přiblížila k němu, usmívala se a nejistě tikala očima po jeho vysoké postavě.
Přejel ji od hlavy k patě, měl v očích štěstí, které ho zaplavilo v tu chvíli, co ji uchopil za konečky prstů a přivinul k sobě. Otočili se ke knězi.. teď přijde chvíle, kdy si řeknou ano a budou navěky spolu..
Z toho krásného snu ji probudili ranní paprsky.. Zahleděla se z okna ven. Vždy to tahle skončilo, nikdy si ano neřekli. Trápilo ji, že zase nastane jeden z těch všedních šedých dnů a ona bude mít oči pro pláč, až na něj bude hledět s pocitem nedostupnosti. Za jeho ano, by klidně vraždila.. moc ho milovala, čekala, že přijde den, kdy se ji sen vyplní.. Snad ne marně.
 


Komentáře

1 Jirka Jirka | 27. prosince 2009 v 23:20 | Reagovat

A čeká stále nebo už zapoměla na nějaký sen???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama