Noc změnila vše 0.9

3. července 2009 v 12:30 |  The night changed everything
Ronald pomohl dívce do sedla a malou Rouzmery si posadil na klín. Pak v husté mlze, která se roztáhla kolem statku odjížděli pryč.
Sophie se choulila zimou v prasečinci a klela na všechny, co ji ublížili.
"Můžeš si za to sama!"Sophie vzhlédla k neznámé ženě, které se tyčila nad zásuvkou. Poznala ji, byla to stará Hex.
"Pa-paní."koktala strachem bez sebe.
"Vstaň."neřídila Hex. Pak ji otevřela a vyšla z chlívku.
Sophie se držela necelý krok za ní. Měla na paměti, že když Hex věšeli naposledy, byla to ona, kdo upozornil na její útěk. Co když se jí chce mstít.
"Nechci se mstít a teď už pospěš. Dokud nás nikdo neuvidí, budeme v bezpečí."
Sophie neváhala a utíkala za ní. Sice Hex neběžela, ale její kroky byli moc rychlé.
Ryanu vše pálilo, nemohla se ani pořádně posadit, jak měla zbičovaný zadek.
Přejela si rukou přes tváře, když ucítila tupou bolest na pravé tváři. Z očí se ji zpustili slzy. Bolelo to, jako kdyby ji do tváří zapichovali tisíce malých jehliček.
Roland si všiml jejího utrápeného výrazu "Namažu vám na ránu měsíčkovou mast. Uvidíte, pěkně vám ten otok zchladí."
Přikývla a potichu poděkovala. Roland byl pohledný muž. Mohlo mu být kolem třiceti let. Měl delší černé vlasy a bradku. Na hlavě mu seděla zelená čepice.
"Můžu se vás zeptat na jméno, pane?"
"Roland, vás ale neznám, vy jste z našeho údolí?"zeptal se.
Zavrtěla hlavou "Ne, utekla jsem z Paříže.. Víte, jsem nekatolík.. Prosím vás, neříkejte to nikde, už to, že k vám mám takovou důvěru, není dobré.."
"Ne, je to moc dobré, a já to nikde nepovím..a jaké je vaše ctěné jméno?"usmál se mile.
"Ryana de Merdi.."zalhala, to ano.. Ale Maximo jméno nesmí zůstat zapomenuto.
Už ho zavrhla, zabila.. Její naděje v jeho přežití vyprchala.., když nemůže žít on, ona nemá proč žít. Nevědomě se k Rolandovi přitulila. Něco si potichu šeptala, nesrozumitelného, pak k němu vzhlédla "Pane, máte ženu?"
Jako by ji četl myšlenky, zastavil koně a malou Rouzmery dovedl domů. Ryana seděla na koni, otočená čelem k řece. Pozorovala ubíhající vodu: Jsi jako láska, která mi protekla mezi prsty.. Třpytíš se jako jeho oči.. A tvoje voda má chuť jeho úst.. Moje srdce už neví.. Co má dělat,..
Seskočila z koně, neměla ani dost sil, když se plahočila ke břehu. Když skočila do vody, síly ji nadobro opustili.. Proud ji strhl a unášel pryč od mlýna. Plácala se ve vodě.. Lokala vody až upadla do bezvědomí.
Kráčela temným tunelem, na konci chodby plápolalo světlo. Stál tam anděl, byl to Maxim.. "Poslední polibek, lásko, zabila si nás.."sklonil se k ní a přitiskl své rty na její "Sbohem.."
Ryana na chvilinku otevřela oči. Kolem ni se utvořil vír a stahoval ji pod vodu. Začala vykašlávat vodu ze sebe, a znovu ji polykala. Sukně se ji lepili na stehna, až se do nich zamotala a nemohla se hnout. Silně ji pálila poraněná tvář. Chtěla vykřiknout, ale pusu ji zatopila další říční vlnka.
Chtělo se ji umřít, aby nemusela cítit tu bolest, kterou ji všechno způsobovalo.
"Ryanooo.."ticho, které ji po celou dobu doprovázelo, prořízl ostrý zvuk cizího, mužského hlasu. Přestala s sebou házet a znovu se ponořila pod vodu.
Proud se pod kopcem, mezi lesy zpomalil a vyplavil její studené, mokré tělo ke břehu, nedýchala..
"Ryano.. Holka nešťastná…"lamentoval Roland.
Ryana nedýchala, ale cítila všechny pohyby, zvuky a doteky. Když ji Roland přiběhl na pomoc a vytáhl z té ledové břečky, moc dobře cítila, jak se ji dral pod blůzu.
"Zkus dýchání z úst do úst.."radil mu jiný mužský hlas.
Chvilku ji bylo poněkud mdlo, to když ji kdosi ucpal nos a přitiskl své rty na její a vdechoval do ní vzduch. Znovu se začala dusit, a když ji Roland prudce stlačoval plíce, začala všechnu vodu ze sebe vyplivovat.
"Koukej, otevřela oči."zase ten cizí hlas.
Skutečně otevřela oči, ale měla před sebou jen matné obrazy. Rozmazané tváře a světélka. Podepřela se na loktech a pak zase padla k zemi.
"To je skutečně nebe?"
"Ne andílku.."Roland ji k sobě přitiskl, jak byl rád, že přežila.
"Jsi v bezpečí.."cítil jak se klepe, vzal ji proto do náručí a spěchal ke mlýnu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama