Duben 2017

Zavři oči, sfoukni řasu

7. dubna 2017 v 15:19 | Qiny |  Small Qin
Zavři oči, sfoukni řasu z mého ukazováku a něco si přej... Jsem hrozně pověrčivá! Před zkouškou z domu vycházím levou nohou. V den maturity jsem na ulici uviděla žlutého Trabanta a říkala jsem si: TO JE DOBRÉ ZNAMENÍ. Na černé kočky nevěřím, ačkoliv těžko říct, co mi přineslo její přejetí? Dosud jsem z toho špatná. Poslední ani svině nebere... A toho se snažím též vyvarovat i při pití alkoholu z jedné lahve. Snad aby na samém dně nebylo moře slyn a potapěčů. Z toho všeho vyplívá, že jsem věřící, ale nevěřím v Boha. Věřím v šelijaká pořekadla a slovní hříčky - a co když je to pravda? Jistě, existuje plno vědeckých podkladů ke všem tezím, ale nač se jimi zabývat? Prostě nám to tak vyhovuje (dovolím si mluvit za všechny).
V životě jsem ještě neviděla spadnout hvězdu, nejsem noční sova. A kdo se v tom má vyznat, jestli náhodou nepadá letadlo? Vlastně nic z nebe padat nemusí, abych si dokázala v životě přát. Občas mám přání i s otevřenýma očima! Přeji si ... a to se nahlas neříká, co kdyby se to náhodou nesplnilo?


Prsten vs. latina 13. století
(Prsten objeven v smrkovém porostu uprostřed hlubokého lesu pod drnem mechu a zeminy. Nález pomocí detektoru, materiál měď. Která sličná slečna ho zde mohla ztratit a kdy? Nepřinese mi jeho nošení smůlu a nebo naopak štěstí?)

Velikonoce

1. dubna 2017 v 13:44 | Qiny |  Small Qin

VELIKONOCE

Purpurová už se skví na pohled. Pár křepelčích vajíček, nějaká ta pentlička. Ač nevěřící, řekla bych, že člověk ke slavení svátků dozrává věkem. Když jsem si ozdobila vrbové větvičky, pocítila jsem na sebe hrdost. Takovou nepatrnou, která zahřeje u srdce. Kadeřavé šlahouny krásně vypukli v drobounké lístečky a zeleň tak zaplavila místnost. Nejen slunce za okny rozzařuje mysl a duši. Jsou tyto pocity opravdu předbojem dospívání? A jestli ano, budiž. Nebráním se jim. Nakonec, nejkrásnější je tyto pocity sdílet s druhou osobou, na které mi nesmírně záleží a které bych ráda předala tuto tradici. KMV.
Klasicky mě neminulo ani pouklízení. Vyhození smetí je jako částečná očista těla. Člověk se zbaví nahromaděné špatné energie a nabyde novou, kterou využije v průběhu roku.
Vltava... při zaposlouchání se do rozhlasových vln, připadám si trochu vlastenecky, jak kdyby se člověk propadl do První republiky. Konejšivý hlas průvodce symfoniemi navodí tu správnou atmosféru poklidného sobotního odpoledne v papučích při šálku dobrého čaje s otevřenými francouzskými okny, za kterými vesele šumí Zlatý potok. Vlny tam v pravidelném rytmu la forte naráží na kameny pokryté mechem, který nepatrně tlumí jejich hlas. K tomuhle hudebnímu pozadí, přidá se sem tam ptáček zpěváček a člověk zůstává v němém úžasu. A to je dobře, nač narušovat klasiku.

Ex puro fronte pura defluit aqua.