Květen 2017

Nadšení

20. května 2017 v 19:11 | Qiny |  Small Qin
Člověk by měl na sobě neustále pracovat a dosahovat nových a dalších velkých či malých úspěchů. Dnes jsem si jeden takový dopřala i sama sobě. Úspěšně jsem dokončila roční myslivecký kurz a jsem oficiálně členkou ČMMJ ! A skutečně, tenhle koníček není jen o lovu. Sdružuje spoustu věkových kategorií lidí, kterým (snad většině) záleží na přírodě, ve které žijeme. Ano, co si budeme povídat, u způsobu lovu zvěře jsem málem propadla, ale to k myslivosti, ať se to lidem líbí nebo nelíbí, už od pradávna patří. Mám kolem sebe spoustu přátel, kteří mají stejnou vášeň a jsem ráda, že jsem určitým způsobem dosáhla jejich úrovně a že se mezi ně můžu hrde postavit. Ráda bych dodala nejen Lovu zdar ! A naší rodinné tradici obzvlášť, protože krev není voda.

E-Badatelna

18. května 2017 v 22:21 | Qiny |  Bestiář
Prapradědovi by letos v srpnu bylo 120 let! K jeho krásnému kulatému výročí jsem si teď k ukrácení dlouhé chvíle vytvořila kratičký přehled pokrevní mužské linie do roku 1799! Prababička, kterou si matně vybavuji (narodila jsem se v r. 1995) mě k němu skrze svůj úmrtní list, jediný pramen, se kterým mohu pracovat, navedla.


Pro ty, koho by zajímal můj postup (opravdu jen taková rychlovka, která potřebuje rozpracovat do větších detailů) ať vstoupí do celého článku!