Oheň

17. července 2017 v 19:18 | Qina |  Small Qin
Oheň se šířil světnicí, jako když vzplane papír nad zapálenou svíčkou. Ukrajoval si rychle kousek po kousku dřevenou podlahu a jako tekutá láva stoupal vzhůru po závěsech. Z rozbitého skla okenice se z podkrovního pokoje hrnul štiplavý kouř do Zámecké ulice, kde už se shlukovali opočenští lidé. S rukou na ústech nejeden zíral a v černých panenkách se jim ten výraz odrážel do pohledů dalších příchozích.
Městem se nesl silný zvuk sirény přijíždějících dobrovolných hasičů, kteří zrovna nedávno pořídili parní stříkačku. Hasiči se překotně snažili rozehnat dav, aby se dostali blíže k domu, který žárem a plameny už olizoval krovy vedlejšího příbytku. Dům v plamenech v sobě stravoval své obyvatele. Bylo slyšet křiku a kašle.
"Proboha, zachraňte Tošovského!" "Uvnitř je jeho malá dcerka!" "Chudáci, rychle! Prosím!" "Otče náš, jenž si..."
Domovní dveře rozrazili zachránci snadno, vypáčili je. Když vpadli dovnitř, na chvíli je oslepila naprostá tma, způsobená dýmem. Jeden z nich znal dům velmi dobře, a tak se jal do kuchyně, kde spatřil omdlelého Tošovského. S námahou si ho přehodil přes rameno a vyběhl rychle ven, než by se stačil tím jedovatým vzduchem přiotrávit, až by mu z toho zčernal nos.
Ze stříkačky se už začala rozlévat voda, pomalu hasila horkost, která sálala z domu.
Po hodinách čekání, až se zajistí veškeré napáchané škody... už bylo jasné, že čtyřletá Marie byla obětí objetí žhnoucích plamenů.

Související obrázek
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama